Anoreksja - co warto wiedzieć

Anoreksja – co warto wiedzieć

Leczenie wielu chorób musi niestety przebiegać pod nadzorem lekarza, który przepisze najpotrzebniejsze medykamenty pomocne w walce z zewnętrznym wrogiem organizmu. Ale każdy przypadek chorobowy jest inny, więc należy podejść indywidualnie do każdego pacjenta i jego dolegliwości.

Anoreksja jest początkowo bardzo trudno wykrywalna nawet dla najbliższego otoczenia chorego, ponieważ dobrze on maskuje swoje zaburzenia żywieniowe. Do lekarza często trafiają przypadki o głębokiej depresji, a wychodzenie z choroby nie jest łatwym procesem.

Anoreksja7

Choroba Hashimoto dotyczy zapalenia tarczycy, więc pierwszym krokiem w leczeniu jest podawanie leków przeciwzapalnych, a następnie zleca się przyjmowanie hormonu tarczycowego. Dawki ustala się indywidualnie do pacjenta. Natomiast choroba bostońska przebiega raczej łagodnie. Swędząca wysypka utrzymuje się zazwyczaj do dziesięciu dni. Leczenie objawowe polega na częstym myciu rąk i unikaniu osób zarażonych, ponieważ choroba jest bardzo zakaźna i roznosi się także drogą kropelkową.