Choroba afektywna dwubiegunowa

Choroba afektywna dwubiegunowa

Choroba afektywna dwubiegunowa w skrócie ChAD, nosi miano zaburzeń afektywnych dwubiegunowych, której cechą rozpoznawczą jest depresja, a także hipomania. W chorobie tej występują okresy remisji – brak objawów lub objawy o lekkim nasileniu.

Choroba ta na tyle utrudnia życie, że nie jesteśmy w stanie pracować zwłaszcza z powodów psychiatrycznych. Choroba ta ujawnia się najczęściej około 35 roku życia, co znacznie wpływa na normalne funkcjonowanie osoby z ChAD. Wyróżnia się następujące podtypy choroby afektywnej dwubiegunowej: I, II, II typu, choroba afektywna sezonowa, cyklotymia oraz mania jednobiegunowa.

jak można zauważyć jest to bardzo ciężka choroba, która nie ustąpi poprzez leki homeopatyczne. Wymaga ona długotrwałego i systematycznego leczenia pod okiem specjalistów podobnie jak łupież pstry. Jeśli masz stany depresyjne koniecznie udaj się do lekarza, bo może być to oznaką choroby afektywnej dwubiegunowej. Dzięki szybkiej diagnozie można zahamować jej postęp, co znacznie ułatwi normalne funkcjonowanie w społeczeństwie.